Potter's Academy

Καλώς ηρθατε στον πιο μαγικό κόσμο-εκεί που η μαγεία υπάρχει μόνο για όσους πιστεύουν σε αυτήν. Καλώς ήρθατε στο Potter's Academy!

ΦόρουμΠόρταλΗμερολόγιοΕικονοθήκηΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Καλώς ήρθατε στο Potter's Academy!
Εάν χρειαστείτε βοήθεια επικοινωνήστε με έναν Διαχειριστή.
Κυκλοφόρησε το trailer της ταινίας "Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2"!Πηγαίνετε στα Χαριποτερικά νέα και απολαύστε το!
Οι σχολές Beauxbatons και Durmstrang άνοιξαν και περιμένουν νέους μαθητές! Όποιος θέλει να ενταχθεί σε μία από τις δύο σχολές ας επικοινωνήσει με την Andromeda Black μέσω pm.
Ψάχνουμε καταστηματάρχες για τα μαγαζιά στη Διαγώνιο Αλέα.Όποιος ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει με τον Aberforth Dumbledore.

Μοιραστείτε | 

Μαγικά Πορτραίτα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Mysterious Wizard
Τεταρτοετής
Τεταρτοετής

Αριθμός μηνυμάτων : 112
Ημερομηνία εγγραφής : 27/03/2011

Magical Character
Hogwarts House: Ravenclaw Ravenclaw
Αναφορά αίματος: Half-Blood

ΔημοσίευσηΘέμα: Μαγικά Πορτραίτα   Κυρ Μαϊος 22, 2011 7:14 pm

Στον κόσμο των μάγων τα πορτραίτα δεν θα μπορούσαν να μην έχουν κι αυτά κάποιες μαγικές ιδιότητες. Συγκεκριμένα τα πρόσωπα και τα ζώα στα πορτραίτα μπορούν να κινηθούν μέσα στον πίνακα τους και έξω απ' αυτόν σε άλλους μαγικούς πίνακες, να μιλούν στους ανθρώπους και μερικά από αυτά που έχουν πολλούς πίνακες με το ίδιο πρόσωπο σε άλλα μέρη, μπορούν να μεταφερθούν απ' τον ένα πίνακα τους στον άλλο. Τα πρόσωπα των πορτραίτων συνέχιζαν να ζουν και μετά το θάνατο των πραγματικών ανθρώπων και συμπεριφέρονταν ανάλογα με τον τρόπο που συμπεριφέρονταν και τα πραγματικά πρόσωπα. Τα πορτραίτα αυτά έχουν αποδειχτεί πολύ χρήσιμα, καθώς πολλά έχουν βοηθήσει στην εξέλιξη της ιστορίας (π.χ. Φινέας Νίγκελους) και άλλα για καθημερινή χρήση (π.χ. Η Χοντρή Κυρία που έδινε άδεια στα παιδιά του Γκρίφιντορ να περάσουν στο εντευκτήριό τους, λέγοντας της το σύνθημα). Τι γνώμη έχετε για τα μαγικά πορτραίτα στο κόσμο των μάγων; Εάν εσείς ήσασταν στον κόσμο των μάγων θα θέλατε να σας φτιάξουν ένα πορτραίτο, ώστε να υπάρχετε με αυτόν τον τρόπο και μετά το θάνατό σας;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
Hermione Black
Unspeakable
Unspeakable

Αριθμός μηνυμάτων : 1614
Ημερομηνία εγγραφής : 05/04/2011

Magical Character
Hogwarts House: Ravenclaw Ravenclaw
Αναφορά αίματος: Pureblood

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαγικά Πορτραίτα   Δευ Μαϊος 23, 2011 7:23 am

σίγουρα θα χα ένα πορτρετο στο δοματιο μου να κουβεντιαζω όταν βαριεμαι
δεν ξέρω αν θα θελα να υπάρχει το πορτρετο μου μετά το θανατο μου, πάντως αυτό του νταμπλι το λατρεψα!!

she mast be 30 now and as you see she has the same problems we 've got:

Οι μπαγλαμάδες να παίζουν Ντύλαν
κι ο Πίτερ Γκάμπριελ διπλοπενιές
ο Τομ Γουέιτς με τα κλαρίνα
και τα νταούλια να παίζουν Γιες
να παίζουν Γιες
Βάλ' το παράθυρο στην πρίζα
κάλεσε το καλοριφέρ
δώσ' τη μπουγάδα στην εφορία
γράψ' ένα σύνθημα στο ασανσέρ
στο ασανσέρ
Άνοιξε γκάζι με το μυαλό σου
βάλε ταχύτητα με την καρδιά
η φαντασία στην εξουσία
δώσε τα ρέστα σου για μια βραδιά
για μια βραδιά
Bibidi Bobidi Bou
Πεμπτοετής
Πεμπτοετής

Αριθμός μηνυμάτων : 196
Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2011

Magical Character
Hogwarts House: Hufflepuff Hufflepuff
Αναφορά αίματος: Mudblood

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαγικά Πορτραίτα   Δευ Μαϊος 23, 2011 10:54 pm

εγω σιγουρα θα ηθελα να εχω και πορτρετα για να μιλαω αλλα και να με κανουν πορτρετο οταν πεθαινω!
τι να με ξεχασουνε?
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://crystaliz.createaforum.net/
ΥΠΟΚΙΝΗΤΗΣ ΤΟΥ ΧΑΟΥΣ
Δευτεροετής
Δευτεροετής

Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ημερομηνία εγγραφής : 02/05/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαγικά Πορτραίτα   Τετ Ιουν 08, 2011 9:18 pm

ωραια τα πορτρετα, αλλα τα περισοτερα την εχουν την παραξενια τους, και ειναι ολα κουτσομπολια! αν εβαζα στο σπιτι μου τετοιο πορτραιτο θα ηθελα να ηταν καλος χαρακτηρας :P και θα ηθελα να με κανανε πορτραιτο αρκει να μη γινομουν γερο παραξενος μετα και εσπαγα τα νευρα οπιου με βλεπει Wink

Μαγικά Πορτραίτα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Potter's Academy :: The Tale of the Three Brothers :: Η Ιστορία των Τριών Αδερφών :: Το Κεφάλαιο των Συζητήσεων-
Μετάβαση σε: